Materiały Budowlane ? Usługi Transportowe ? Pasze ? Nawozy Sztuczne ? Artykuły Ogrodnicze, Rolnicze i Przemysłowe

Materiały budowlane

CEMENT BIAŁY I 52,5R CEMEX

 

Cechy charakterystyczne i właściwości użytkowe białego cementu:

  • Wysokie i powtarzalne parametry jakościowe
  • Wysoki stopień białości
  • Przyspieszony czas twardnienia i wiązania
  • Wysoka wytrzymałość wczesna i końcowa
  • Wysokie ciepło uwodnienia.

 

Dzięki wyjątkowym właściwościom, to cement wykorzystywany przede wszystkim do produkcji:

  • wyrobów wibroprasowanych,
  • wyrobów lastryk,
  • produkcji białych i kolorowych wyrobów prefabrykowanych,
  • mieszanek z przeznaczeniem na beton architektoniczny i komórkowy,
  • gotowych mieszanek chemii budowlanej.

 

W przemyśle budowlanym dla celów architektonicznych pożądany jest czasem beton biały lub beton o kolorze pastelowym. Najlepsze wyniki uzyskuje się w przypadku stosowania cementu białego, naturalnie z odpowiednim kruszywem drobnym, a jeżeli powierzchnia betonu będzie obrabiana, to także z kruszywem grubym. Cement biały ma również tę zaletę, że nie tworzy plam, ponieważ zawiera niewiele rozpuszczalnych alkaliów.

Cement portlandzki biały wytwarzany jest z surowców zawierających bardzo mało tlenku żelaza (mniej niż 0,3% masy klinkieru) i tlenku manganu. Zwykle stosowane są kaoliny łącznie z kredą lub wapieniem, wolne od zanieczyszczeń określonych w warunkach technicznych. W celu uniknięcia zanieczyszczeń cementu popiołem z węgla jako paliwo do opalania pieca stosuje się olej opałowy lub gaz.  Żelazo w procesie powstawania klinkieru spełnia rolę topnika, a jego brak wymaga podwyższenia temperatury w piecu (aż do l 650°C). Należy również unikać zanieczyszczenia cementu żelazem podczas mielenia.

Z tego powodu zamiast zwykłego młyna kulowego przemiał prowadzi się w młynach o wykładzinach kamiennych lub ceramicznych, stosując raczej mało wydajne mielenie za pomocą kul krzemiennych lub drogie kule ze stopów niklu i molibdenu. Koszt mielenia cementu białego jest wyższy, a to w połączeniu z droższymi surowcami powoduje, że cement biały jest drogi. Jego cena jest około trzy razy wyższa od ceny zwykłego cementu portlandzkiego.

Z tych też powodów beton z białym cementem jest często stosowany do warstw powierzchniowych układanych na podłożu z betonu zwykłego. Konieczna jest duża ostrożność, zapewniająca dobrą przyczepność pomiędzy obydwoma betonami. W celu uzyskania dobrego koloru do wykonywania betonu białego stosuje się na ogół tłuste mieszanki o stosunku wodno-cementowym nie wyższym niż około 0,4.

Gęstość cementu białego jest nieco niższa niż cementu portlandzkiego i wynosi przeważnie 3,05 – 3,10 g/cm-. Ponieważ stopień białości cementu białego wzrasta wraz z rozdrobnieniem cementu, to zwykle miele się go do powierzchni właściwej od 400 do 450 kg/rn-. Wytrzymałość cementu portlandzkiego białego jest  taka sama co cementu portlandzkiego zwykłego, dlatego też cement biały spełnia wymagania normy SS 12: 1996.

 

Obok białego cementu portlandzkiego produkowany jest również biały cement glinowy.

Jeżeli potrzebny jest kolor pastelowy, jako podłoże do malowania, stosować można beton biały. Alternatywnie do betoniarki można również dodawać pigmenty. Istnieje szeroki zakres kolorów; np. za pomocą tlenków żelaza można otrzymać kolory żółty, czerwony, brązowy i czarny; za pomocą tlenku chromu – kolor zielony, dwutlenku tytanu – kolor biały. Istotne jest, aby pigmenty nie wpływały szkodliwie na przyrost wytrzymałości cementu lub na napowietrzanie. Na przykład sadze, które są szczególnie drobne, zwiększają zapotrzebowanie na wodę i obniżają zawartość powietrza w mieszance.

Mieszanie betonu z pigmentami nie jest powszechne, ponieważ trudno jest osiągnąć jednolite zabarwienie otrzymanego betonu. Poprawę dyspersji pigmentów można uzyskać, stosując superplastyfikatory. Istotne jest, aby sprawdzić kompatybilność każdego pigmentu z domieszkami proponowanymi do stosowania. Jeżeli mieszanka zawiera pyły krzemionkowe, to pigment jasnego koloru może nie sprawdzać się dobrze, ponieważ bardzo duże rozdrobnienie pyłów krzemionkowych daje efekt maskujący.

W przypadku kostek brukowych przed ich wykończeniem stosuje się czasami „suche wstrząsanie” mieszaniny pigmentu, cementu i twardego drobnego kruszywa.

 

Cena i dostępne wersje:

Cena 32,00 zł 1 worek brutto (26,02 zł netto)
Cena 1280 zł 1 tona brutto (1040,65 zł netto)

CEMENT I BIAŁY  52,5R
PRODUKCJA POLSKA CEMEX

Przy większych ilościach zapraszamy do negocjacji

cemex_cement_bialyW naszej ofercie materiałów budowlanych polecamy:

CEMENT BIAŁY I 52,5R CEMEX

  Cechy charakterystyczne i właściwości użytkowe białego cementu: Wysokie i powtarzalne parametry jakościowe Wysoki stopień białości Przyspieszony czas twardnienia i wiązania Wysoka wytrzymałość wczesna i końcowa Wysokie ciepło uwodnienia.   Dzięki wyjątkowym właściwościom, to cement wykorzystywany przede wszystkim do produkcji: wyrobów wibroprasowanych, wyrobów lastryk, produkcji białych i kolorowych wyrobów prefabrykowanych, mieszanek z przeznaczeniem na beton […] Więcej

PODSTAWKI REGULOWANE 50-70 MM PŁYTY TARAS CHODNIK

Podstawki pod płyty tarasowe wykonane sa z kopolimeru polipropylenu. Podstawki zbudowane są ze stopki wzmocnionej żebrami o średnicy 208 mm. Podstawki ułatwiają wypoziomowanie powierzchni dzięki płynnej regulacji wysokości od 50 do 70 mm. Podstawki pod płyty tarasowe przeznaczone są do układania i podtrzymywania płyt tarasowych i chodnikowych z takich materiałów jak np. granit, marmur, lastriko. […] Więcej
 

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "Bryśkiewicz" s.c. realizuje projekt "Rozwój przez innowacje dla budownictwa"
WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH
PRIORYTETU I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”

DZIAŁANIA 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości” REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013