Materiały Budowlane ? Usługi Transportowe ? Pasze ? Nawozy Sztuczne ? Artykuły Ogrodnicze, Rolnicze i Przemysłowe

Artykuły ogrodnicze

SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY WOREK 25 KG

NAWÓZ WE SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY (MgO 16, SO3 30) Typ D.5. Siarczan magnezu

SKŁAD NAWOZU w % (m / m):

  • 16 % tlenku magnezu (MgO) rozpuszczalnego w wodzie
  • 30 % trójtlenku siarki (SO3 ) rozpuszczalnego w wodzie


Napisz nam jakiego siarczanu magnezu szukasz i do czego chcesz go użyć ?

Postać nawozu ? kryształy barwy od białej do kremowej

Wysokiej jakości całkowicie rozpuszczalny nawóz magnezowo-siarkowy do nawożenia i dokarmiania dolistnego upraw: rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych oraz nawożenia z nawadnianiem (fertygacji). Nawóz znajduje szerokie zastosowanie do fertygacji upraw ogrodniczych pod osłonami: pomidora, ogórka, papryki oraz roślin ozdobnych.

Rola magnezu

Magnez jest niezbędnym do życia pierwiastkiem dla wszystkich organizmów roślinnych i zwierzęcych. Jest składnikiem chlorofilu bez którego wzrost roślin jest niemożliwy. Niedobór magnezu u roślin uprawnych powoduje: słaby wzrost, opóźnianie rozwoju roślin, znaczny spadek plonów i obniżenie ich wartości odżyw-czych oraz przetwórczych ( zawartość tłuszczów, skrobi i białka). W roślinach, jest łatwo przemieszczalny ze starszych części roślin do młodych stąd jego niedobory objawiają się na starszych liściach w postaci chlorozy międzynerwowej. Nawożenie magnezem wpływa na zwiększenie plonów oraz poprawę ich jakości.

Rola siarki

Siarka jest makroskładnikiem odżywczym niezbędnym dla życia roślin i zwierząt. Odgrywa istotną rolę w biosyntezie białek, jest składnikiem aminokwasów siarkowych. Siarka bierze udział w tworzeniu chlorofilu, procesach enzymatycznych, oddychaniu, zwiększa odporność roślin na warunki stresowe, zwiększa też wykorzystanie przez rośliny azotu z mocznika. W ciągu ostatnich lat pojawiły się problemy niedoborów siarki w uprawach rolnych. Nawożenie siarką stało się ważnym elementem dokarmiania upraw o dużym zapotrzebowaniu na ten pierwiastek takich jak: rzepak, kapusta, rzodkiew, gorczyca, cebula, pory, czosnek.

STOSOWANIE SIARCZANU MAGNEZU W NAWOŻENIU

NAWOŻENIE DOGLEBOWE

W przypadku gleb ubogich w magnez ale o uregulowanym odczynie (pH powyżej 6,5) należy stosować siarczan magnezu w dawce 120-200 kg/ha.

NAWOŻENIE DOLISTNE

Nawożenie dolistne (dokarmianie dolistne) stosuje się w przypadkach :

  • wystąpienia objawów niedoboru w podczas wegetacji,
  • w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez,
  • w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (wiosenne chłody, susza).

Dokarmianie dolistne siarczanem magnezu można łączyć z dokarmianiem dolistnym mocznikiem oraz mikroelementami, a także z zabiegami ochroniarskimi. Obecność mocznika, poza dostarczaniem azotu, ułatwia pobieranie magnezu i mikroskładników przez liście.

Uprawy rolnicze

Dokarmianie dolistne upraw rolniczych należy prowadzić 5% roztworem siarczanu magnezu ( 100 litrów roztworu do oprysku zawiera 5 kg nawozu). Zalecana dawka cieczy do oprysku wynosi 250-300 litrów/ha.

Uprawa Kolejność zabiegów i termin Stężenie siarczanu magnezu, % wag
zboża 1. początek krzewienia2. strzelanie w źdźbło3. zaraz po wykłoszeniu 555
rzepak 1. październik 1-2 opryski2. początek wegetacji wiosennej3. wysokość roślin 10-15cm4. faza zwartego zielonego pąka 5555
ziemniaki 1. wytworzenie pędów bocznych2. 7 dni po pierwszym oprysku3. przed kwitnieniem 5-5
buraki 1. 8 liści dobrze rozwiniętych2. 10 dni po pierwszym oprysku3. 10 dni po drugim oprysku 55
kukurydza 1. 7 wyrośniętych liści2. 7 dni po pierwszym oprysku3. 7 dni po drugim oprysku 555
rośliny strączkowe 1. faza 6-8 liści2. przed kwitnieniem 55
użytki zielone 1. wczesną wiosną2. następne 10 dni po każdym pokosie lub 5-6 dni po wypasieniu 55-10

Uprawy warzywne i sadownicze

Uprawa Sposób dokarmiania Stężenie siarczanu magnezu, % wag Ilość cieczy do oprysku, litry/ha
pomidory, paprykapod osłonami po stwierdzeniu niedoborów magnezu3 -5 oprysków co kilka dni 0,5-1,0 % 500
ogórekpod osłonami po stwierdzeniu niedoborów magnezu3 -5 oprysków co kilka dni 1% 500
warzywaw polu po stwierdzeniu niedoborów magnezu3 -5 oprysków co kilka dni 2 % 300
jabłonie po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni 1,5 -2% 1000
pozostałe drzewa owocowe po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni 1- 1,5% 1000
krzewy owocowe,truskawki po kwitnieniu 3-4 razy co 10 dni 1-1,5% 400-600

ROŚLINY OZDOBNE, PRODUKCJA SADZONEK , PODŁOŻA

Iglaki: w przypadku żółknięcia i brązowienia igieł należy podlewać rośliny 5% roztworem siedmiowodnego siarczanu magnezu co kilka tygodni lub opryskiwać rośliny 1,5 % roztworem siarczanu magnezu co 10 dni – do ustąpienia objawów niedoboru magnezu.

Produkcja sadzonek-wzbogacanie podłoży w magnez:

Siarczan magnezu stosowany jest do wzbogacania podłoży ogrodniczych (np. substratów torfowych) do produkcji sadzonek roślin ozdobnych, rozsad roślin warzywnych i uprawy roślin pod osłonami. Przeciętnie stosuje się od 0,5 do 1,5 kg siarczanu magnezu na 1 m3 podłoża tak aby uzyskać zawartość magnezu w zakresie 50-150 mg/litr podłoża. W przypadku podłoży uprawowych dla uprawy pomidora i ogórka zalecana dawka wynosi od 0,8 do 1,0 kg siarczanu magnezu na 1 m3 podłoża.

FERTYGACJA (nawożenie z nawadnianiem)

Siarczan magnezu dzięki całkowitej rozpuszczalności jest szczególnie przydatny do fertygacji przez systemy nawadniania kroplowego. Fertygacja może być prowadzona w sposób ciągły lub okresowy. Przy fertygacji ciągłej podawana jest codziennie określona ilość pożywki w kilku do kilkunastu dawkach, zwykle od 50 do 250 ml na roślinę. Jest ona stosowana szczególnie w uprawach szklarniowych w podłożach inertnych na przykład w wełnie mineralnej. Fertygacja okresowa stosowana jest w uprawach w podłożach tradycyjnych (gleba, substrat torfowy, słoma), gdzie pożywkę podaje się rzadziej raz na kilka dni.

Fertygacja okresowa

Ogórki, pomidory, papryka i inne rośliny ogrodnicze pod osłonami i w gruncie po stwierdzeniu niedoborów magnezu podlewać co 5-7 dni roztworem zawierającym 1 do 5 kg nawozu na 1000 litrów wody.

Fertygacja ciągła

W przypadku codziennej fertygacji przez systemy nawadniania kropelkowego w podłożach inertnych (wełna mineralna) i tradycyjnych, stosuje się zwykle 0,1 do 1,0 kg siarczanu magnezu na 1000 litrów pożywki – w zależności od zawartości magnezu w wodzie i podłożu oraz zapotrzebowania roślin. Konieczna jest tu znajomość składu chemicznego wody stosowanej do nawadniania.

siarczan 2 lb

Cena i dostępne wersje:
Worek 25 kg – 35 złdocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

siarczan lb 1W naszej ofercie materiałów budowlanych polecamy:

CEMENT BIAŁY I 52,5R CEMEX

  Cechy charakterystyczne i właściwości użytkowe białego cementu: Wysokie i powtarzalne parametry jakościowe Wysoki stopień białości Przyspieszony czas twardnienia i wiązania Wysoka wytrzymałość wczesna i końcowa Wysokie ciepło uwodnienia.   Dzięki wyjątkowym właściwościom, to cement wykorzystywany przede wszystkim do produkcji: wyrobów wibroprasowanych, wyrobów lastryk, produkcji białych i kolorowych wyrobów prefabrykowanych, mieszanek z przeznaczeniem na beton […] Więcej

PODSTAWKI REGULOWANE 50-70 MM PŁYTY TARAS CHODNIK

Podstawki pod płyty tarasowe wykonane sa z kopolimeru polipropylenu. Podstawki zbudowane są ze stopki wzmocnionej żebrami o średnicy 208 mm. Podstawki ułatwiają wypoziomowanie powierzchni dzięki płynnej regulacji wysokości od 50 do 70 mm. Podstawki pod płyty tarasowe przeznaczone są do układania i podtrzymywania płyt tarasowych i chodnikowych z takich materiałów jak np. granit, marmur, lastriko. […] Więcej
 

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "Bryśkiewicz" s.c. realizuje projekt "Rozwój przez innowacje dla budownictwa"
WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH
PRIORYTETU I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”

DZIAŁANIA 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości” REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013